Zapraszamy do nowo otwartej siedziby
przy ul. Smętnej 21
(przeniesionej z kaplicy cmentarza na Sępolnie)
Zapraszamy do nowo otwartej siedziby
przy ul. Smętnej 21
(przeniesionej z kaplicy cmentarza na Sępolnie)

trumny

TRUMNY

W naszej ofercie znajdą Państwo również szeroki wybór najwyższej jakości trumien. Dołożymy wszelkich starań, aby ostatnia podróż Państwa ukochanych przebiegała w jak najbardziej komfortowych, godnych zmarłego warunkach. W zależności od budżetu jakim Państwo dysponują oraz Państwa osobistych preferencji, mogą Państwo wybrać jeden z trzech dostępnych typów trumien.

Najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi przez naszych klientów są produkty drewniane, wytwarzane na bazie drewna olchowego, sosnowego lub też dębowego. Wykorzystany materiał zapewnia nie tylko trwałość, ale także elegancki wygląd. Klienci korzystający z naszych usług otrzymują możliwość wyboru nie tylko typu surowca, z którego zbita zostanie trumna, ale również mają oni pełen wpływ na wygląd jej wnętrza. Istnieje bowiem możliwość wyboru z kilku dostępnych kolorów wyściółki oraz rodzajów materiału. Mogą Państwo bowiem zdecydować się na tradycyjną satynę lub tez porzucić konwenanse i wybrać atłas czy też aksamit – zapewniamy, że produkt finalny wyglądać będzie dokładnie tak (jeżeli nie lepiej) niż na przedstawionych przez naszych pracowników zdjęciach promocyjnych. Warto także zapytać o dodatkowe wyposażenie i dekoracje.

Klienci zaznajomieni z etykietą pochówku przestrzegą w krajach zachodnich (przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych) zdają sobie zapewne sprawę z możliwości przeprowadzenia pogrzebu z wykorzystaniem trumien metalowych, w przypadku których walory estetyczne ustępują miejsca użytkowym. Głównym celem przyświecającym klientom zamawiającym produkty wyprodukowane w całości z metalu jest zadbanie o możliwie najwyższą trwałość trumny oraz – myśląc przyszłościowo – jak najmniej problematyczne przeprowadzenie ekshumacji.
Jeżeli jednakże nie przewidują Państwo ostatniej z opisanych ewentualności, sięgnąć mogą Państwo po jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie oraz powoli zyskujących popularność w innych krajach trumien ekologicznych wytwarzanych na bazie celulozy. Z biegiem czasu ulegają one, w zgodzie z naturą, rozkładowi wraz ze zwłokami osoby pochowanej. Jak można się domyślić, zastosowanie takiej trumny utrudnia, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwia przeprowadzenie ekshumacji lub ponownego transportu zwłok na inne miejsce, a więc decyzję o wyborze nadmienionego produktu podejmować należy rozważnie.

Co bardziej wymagający klienci skorzystać mogą z oferty indywidualnej i zamówić produkt wykonywany jednostkowo, na zamówienie interesanta i z uwzględnieniem wszystkich jego potrzeb. Jeżeli są Państwo zainteresowani tego typu usługą, śpieszymy z informacją, iż konfiguracji w tym przypadku poddać można między innymi wysokość dna trumny, co pozwoli ustalić, na jakiej wysokości względem wieka ma spoczywać ciało bliskiej nam osoby. Co więcej, uzyskają Państwo także możliwość wyboru pomiędzy wiekiem jednolitym oraz dzielonym. Czym się one różnią? Pierwszy rodzaj elementu konstrukcji to swego rodzaju integralna całość – jeden ruch wystarczy aby podnieść do góry całą pokrywę górną. Druga z opcji gwarantuje żałobnikom możliwość bliższego, bardziej intymnego kontaktu ze zmarłym. Trumny z wiekiem tego typu są bowiem niejednokrotnie ustawiane w kościołach lub domach pogrzebowych. Uchylana jest wyłącznie górna część pokrywy, dzięki czemu ciało umiejscowione jest w specjalnie przygotowanym zagłębieniu, natomiast rodzina, krewni i znajomi mają możliwość ostatniego pożegnania się ze zmarłym twarzą w twarz. Jak nadmienialiśmy już wcześniej, nasza oferta obejmuje także indywidualny wybór materiału wykonania trumny, jej obicia oraz kolorystyki materiałów wykorzystanych do wyścielenia wnętrza produktu. W takim przypadku cena realizacji ustalana jest bezpośrednio z klientem.

tagi: trumny ekologiczne wrocław